SCE

Department of IT

Extra-Curricular Activities


2017 - 2018

S.No
Student Name
Event Name
College Name
Prize
1
SATHYA.B
II - IT
ATHLETICS(W)JJCET
PARTICIPATION
2
BHUVANESHWARI.M
II - IT
ATHLETICS(W)JJCET
PARTICIPATION
3
JENIFER INFANTA
II - IT
ATHLETICS(W)JJCET
400 Mts III,JAVELIN THROW-II,4x400 RELAY -III
4
PRABAVATHI .C
III - IT
ATHLETICS(W)JJCET
5000,10000 and 4X400 RELAY -I
5
SATHYA.B
II - IT
VOLLEY BALL(W)SARANATHAN
RUNNER
6
NITHISHKUMAR
I - IT
KABADDIM.I.E.T
PARTICIPATION
7
S.ARMAAN AHAMED
IV - IT
HOCKEYJJCET
III PLACE
8
S.JENIFER INFANTA
II - IT
BASKET BALL (W)RVS&KVK
WINNER
9
S.KERISAN
II - IT
BASKET BALLJJCET
RUNNER
10
S.ARMAAN AHAMED
IV - IT
CRICKETSCE&JJCET
RUNNER

2016 - 2017

S.No
Student Name
Event Name
College Name
Prize
1
B.SNEGHA
IV - IT
BASKETBALLRVS
RUNNERS UP
2
B.SNEGHA
IV - IT
BALL BADMINTONAU BIT TRICHY
FOURTH
3
AKSHAYA. P
IV - IT
BALL BADMINTONAU BIT TRICHY
FOURTH
4
MC.MARAKATHAVALLE
III - IT
BALL BADMINTONAU BIT TRICHY
FOURTH
5
FLAVIUS AROCKIA MILAN. L
III - IT
CRICKETSCE & JJCET
RUNNERS UP
6
S.ARMAAN AHAMED
III - IT
CRICKETSCE & JJCET
RUNNERS UP
7
S.ARMAAN AHAMED
III - IT
HOCKEYJJCET
PARTICIPATION
8
PRABAVATHI .C
II - IT
ATHLETICSJJCET
FOURTH
9
K.KISHORE
II - IT
VOLLEYBALLJJCET
PARTICIPATION
10
RAESA TANZILA. S. A
I - IT
BASKETBALLRVS
RUNNERS UP
11
M.BHUVANESWARI
I - IT
BASKETBALLRVS
RUNNERS UP
12
HARSHINI.M
I - IT
CHESSTRB
WINNERS

2015 - 2016

S.No
Student Name
Event Name
College Name
Prize
1
B.SNEHA
III - IT
BASKETBALLPABCET
RUNNERS
2
GURU PANDYAN. K
II - IT
ATHLETICSJJCET
PARTICIPATED
3
SUDHARSHAN.T.S
II - IT
HOCKEYJJCET
PARTICIPATED
4
ARMAN AHAMED
II - IT
HOCKEYJJCET
PARTICIPATED
5
S.ARMAAN AHAMED
II - IT
CRICKETSCE&JJCET
RUNNERS
6
M.C.MARAKATHAVALLE
II - IT
BADMINTONAUBIT
RUNNERS
7
C.PRABAVATHI
I - IT
ATHLETICSJJCET
PARTICIPATED

2014 - 2015

S.No
Student Name
Event Name
College Name
Prize
1
B.SNEGHA
II - IT
BASKETBALLOXFORD
THIRD PLACE
2
R.SHIVASRI
II - IT
BASKETBALLOXFORD
THIRD PLACE
3
ARMAAN AHAMED.S
I - IT
CRICKETSARANATHAN CE & JJCET
THIRD PLACE
4
M.C.MARAKATHAVALLE
I - IT
SHUTTLE BADMINTONJJCET
RUNNERS UP
5
K.PREETHI
III - IT
SHUTTLE BADMINTONJJCET
RUNNERS UP
6
RAJESH.A
III - IT
CHESSMIET ENGG COLLEGE
WINNERS